View Single Post
Eski 21-12-2017, 11:41   #31
bahcedenn
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hakan DAG Mesajı Göster
Arkadaşlar 25 adet tohum çeşit olarak mı yoksa istediğimiz çeşitlerin tamamının 25 tane olarak mı gönderilmesi ben de bunu anlayamadım.Tohum isteğinde bulunucam bu yıl ilk defa o yüzden soruyorum. Mesela biber, kabak, çekirdek, mısır, domates istedim ilgili arkadaşlardan.Hepsinden 5' er adet mi gönderiliyor yoksa bu 5 çeşitten 25 tane mi ona göre istemde bulunucam da.Herkese iyi çalışmalar.Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum
Siz 25 çeşit olarak talepte bulunacaksınız. Size ise gönderen arkadaşın stoğuna göre tohum gelecek. Mesela benden Genovese Fesleğeni talepte bulundunuz. Misal, kaşığa ne denk gelirse o kadar tohum gelecek size. 20 adet de olabilir 32 adet de. Ya da bir başkasından Balkabağı talep ettiniz. Gönderen arkadaşın stoğuna göre 5 adet de gelebilir 15 adet de.

2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Prensipler

Aslında yukarıdaki linkte aşağıdaki bilgi ve daha fazlası yazıyor. Etkinlik ile ilgili daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tohum poşetlerine bir kişiye yetecek miktarda tohum koymak. "Bir kişiye yetecek miktar" paylaşımcının insiyatifinde olmakla beraber büyük tohumlarda en az 5-10 adet, daha küçük tohumlarda 10-15, daha da küçük tohumlarda 50+ şeklinde olabilir (Örnek, fasulye balkabağı 5-10 adet, domates biber patlıcan 10-15 adet, aslanağzı tohumu bir tutam gibi).

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön