Konu: Kerkenez
View Single Post
Eski 29-11-2017, 20:39   #5
kerkenez
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Siyah Süs Biberi

Name:  20171029_111649.jpg
Views: 881
Size:  70.7 KB

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık,
Tohum Türü: Biber
Tohum çeşit adı: Siyah Süs Biberi
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 1
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Sn Heyyamola
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Ön bahçede diğer biberlerden ayrı olarak yetiştirildi
Tohumu ilk paylaşan: Sn Heyyamola
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Yanmış hayvan gübresi, Biovin, Humik asit
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): Yok
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması: Ayrı bir yerde yetiştirildi
Hasat yıl ve ayı: 2017 Kasım
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki yaklaşık 30 cm uzar ve aralarında en az 25 cm mesafe bırakılmalı
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: İlk başta siyah olan rengi olgunlaştıkça kırmızıya döner. Bizde meyveleri çok acı oldu, turşusunu yerken resmen gözümden yaş geldi
Yetiştirme özellikleri: Organik maddece zengin, geçirgen bir toprak ve bol güneş ışığı istiyor

Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbahar başı gibi viyollere ekilip teklenir, yeterince büyüyünce esas yerlerine aktarılır
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama vb.) Özel bir şey istemez.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri Bol miktarda besin, su ve güneş istemektedir.
İklim gereksinimleri Soğuklara dayanıklı olmayıp donlardan etkilenir.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Ben bitkinin olgunlaşan meyveleri üzerinde bırakıp kurumaya yakın topladım

kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön