Konu: Kerkenez
View Single Post
Eski 29-11-2017, 19:50   #3
kerkenez
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Goji Berry

Name:  20171029_111533.jpg
Views: 874
Size:  77.5 KB

Bitki türü: Meyve
Bitki ömrü: Çok yıllık,
Tohum Türü:
Tohum çeşit adı: Goji Berry
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 1
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ
Tohumun kökeni (size nereden geldi): İnternetten fide olarak aldım
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede bu türden başka bitki yok
Tohumu ilk paylaşan:
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Yanmış hayvan gübresi, Biovin, Humik asit
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): Yok
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması:
Hasat yıl ve ayı: 2017 Kasım
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki yaklaşık 150 cm uzar ve aralarında en az 50 cm mesafe bırakılmalı
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Koyu turuncu açık kırmızı 1 cm kadar meyveleri vardır
Yetiştirme özellikleri: Organik maddece zengin, geçirgen bir toprak ve bol güneş ışığı istiyor

Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbahar başı gibi viyollere ekilip teklenir, yeterince büyüyünce esas yerlerine aktarılır
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama vb.) Özel bir şey istemez.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri Bol miktarda besin ve güneş istemektedir.
İklim gereksinimleri Soğuklara dayanıklı bir bitkidir
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Ben bitkinin olgunlaşan meyveleri üzerinde bırakıp kuruttum. Tohumlar kuru meyve olarak gönderilecektir.

kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön