View Single Post
Eski 24-11-2017, 18:55   #62
aziztoprak
Ağaç Dostu
 
aziztoprak's Avatar
 
Giriş Tarihi: 16-10-2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 269
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Merhabalar, bahçede biraz daha ilerleme kaydettik. Konteyner yerine yerleştirildi. Alt tarafa betonla uğraşmamak için elimde kalan briket ve tuğlaları uygun şekilde dizmiştim. Ufak tefek yamukluklar olsa da fena olmadı yine de.

Sıradaki işler:
-Tuvalet gideri foseptik çukuruna bağlanacak.
-Konteynerin arkasında toprağın akmaması için 40 cm yüksekliğinde bir duvar taş ve harç ile yapılacak. Deponun konacağı zemin hazırlanacak.
-Sudeposu (500 LT veya 1000LT) temin edilip konteynerin arkasına yüksek biir konuma yerleştirilecek.
-Konteyner önü mıcırlı alan ön tarafa taştan 50-60 cm yüksekliğinde bir kuru duvar la set yapıldıktan sonra ince bir betonla düzlenecek.
-Meyve fidanlarının yeri belirlenecek (4 mt aralık uygun mudur?). Seçilen meyve fidanları iyi bir fidancıdan temin edildikten sonra yerlerine dikilecek (tabi 1-2 gün öncesinde hava iyi olduğu bir gün çukurlar açılmış, gübre ve diğer katkılar temin edilmiiş hazırda olmalı).
-Bahçedeki çok fazla miktardaki diken böğürtlen ağaç kökleri temizlenmeye devam edilecek. Bu mevsim dikilebilecek sebzelerden mümkün olanlar ekilmeye çalışılacak.
-Konteynerin içine 1 çekyat, 1 katlanır masa, 5 katlanır sandalye, 1 alet edevat dolabı temin edilecek (o kadar eşya sığıyor)
-Arazi %18 civarı eğimli olduğundan dolayı, konteynere çıkan yol taş setlerle geniş basamaklı merdivene benzetilecek.

NOT: 3. resimde bana KÖK SÖKTÜREN kök! görülüyor. Önümüzdeki hafta KÖK SÖKME işine devam inşallah!
Soru: 2. resimde, ön taraftaki su kuyusu bacasını nasıl kamufle edebilirim?

Kısacası çalışana iş çok)

Merhaba dostlar;

Konteyner içine alt katı çekyatlı ranza koymaya karar verdim. Böylece en azından 3 kişi kalabileceğiz. Hatta bir de yer yatağı ayarlarsam 5 kişi ailecek kalabiliriz. Hafta sonları 1 gecelik sıkıntı olmaz.

Forumda okuduğum yazılarda kökü sökmek yerine üst seviyeden 20 - 30 cm alttan kesilip üzeri toprakla örtüldüğünde kendi kendine çürüyeceğine dair bir bilgi okudum. Şimdilik 2 kök için kendimi heder etmektense bu yöntemi deneyeceğim

Bu başlangıç aşamalarında önemli hatalar yapmamak için değerli tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli. Bilgilerinizi ve deneyimlerinizi esirgemezseniz lütfedersiniz. Sağlıcakla kalın.

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön