View Single Post
Eski 19-11-2017, 08:19   #26
Sezerakk
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili Sezerakk, büyük ilerlemeler olmuş, ellerinize sağlık.

Bilmiyorum nasıl karşılarsınız ama yerinizde olsam balkonun hemen önündeki dikim alanına yüksek boylu bitkiler ekmeyin ki önünüz kapanmasın. Basamakların hemen sağındaki büyük alan için sardunya türü bitkiler olabilir, sol taraftaki dar alan için sevdiğiniz bitki ise yasemin veya clematis sardırabilirsiniz.
Yürüme yoluna aralıklar gül çanakları olabilir.... diye düşündüm.
Bizlerden istediğiniz bir şey olursa lütfen çekinmeden yazınız.
Kolay gelsin.
Sn. Güler, fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Biz de sizin gibi düşündük. Büyük bitkiler ile kapanmasını istemeyiz. Ancak çiçek çeşitlerine karşı bilgim çok fazla olmadığından karar veremiyorum. Şuan havalar da soğudu. Önümüzdeki yaz için daha güzel çiçekler ile yaza başlamak hedefim. Bu sene bahçemiz de çok amatörce oldu. Organik tohumdan yetiştirmeye çalıştığım fideler çok geç meyve verdiler. Bahçemizin toprağını çapalatırken gübre atmadık. Bahçeyi yaptıktan sonra fidelerin üstüne döktük ancak çook verimli meyve alamadık. Ağustos ayının sonlarına doğru domateslerimiz olmuştu ancak onlarında hepsi çatladı. Sebebinin yağmurun bu yaz İstanbul da çok yağması olarak düşünüyorum. Önümüzdeki sene için bahçeye çapa makinası soktuğumda toprağa önce koyun gübresi yaymak istiyorum. Sizlerin deneyimleri, bana yol göstermesi açısından çok kıymetlidir. Çok teşekkür ederim

Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön