View Single Post
Eski 07-11-2017, 08:32   #5
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Bende cola zararlı diye çocuklara mümkün olduğu kadar içirmemeye çalışıyordum. Bir akrabamız bu nedenle karaciğeri ve tüm sistemi fazla içmesinden çalışamaz durumda hasta olmuştu. Faydaları da varmış. Ben de yabani sarı arılar için fanta kullanmıştım. Bir litrelik pet şişeye başkası da olabilir arının girebileceği delikler açarak tabanında 5 cm kadar doldurup onun bulunduğu yerlere asıyordum. Arı içeriye girip pet şise saydam olduğu için çıkamıyor içeride sürekli olarak uçuyordu. Daha sonra yorulunca pet şişe içindeki fanta içine düşüp boğularak ölüyor.

Sn. tarku'nun yöntemini ise bir arkadaş denemiş. Sonbaharda yüzlerce arı tuzağa yakalanmış. Ancak 8 çıtalı bir kovan arısının arı çokluğu yüzünden hiç balının kalmadığından yakınıyordu. Tabi durumu farkedince oldukça fazla tavuk etli tuzak kurmuş. Küçük parçalar halinde karton üzerine sürdüğü yapıştırıcı üzerine tavuk etlerini atarak fazla arıların azalmasını sağlamış. Şimdi arıları kurtarmak için kek verecekti. Aslında bal koysa daha iyi olacak.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön