View Single Post
Eski 28-10-2017, 20:56   #51
aziztoprak
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hamseey Mesajı Göster
Aziz bey resimde gösterdiğiniz binaya benzer bir şey düşünüyorsanız bu genişlikte bir binada o arazi eğiminde yüksek bir bodrum ortaya çıkar. Bence binaya yandan girmektense eğimin tam tersi yönde yüksek yerden düz ayak bir şekilde girin derim. Resimdeki binadaki veranda olan kısım havada kalsın ve verandanın altından bodruma giriş yaparsınız. Bu tarz bir evde garaj yapmaktansa depo şeklinde bir bodrum yapmanızı tavsiye ederim. Nasılsa ilerde aracınız için sundurma şeklinde bir kapalı otopark yapabilirsiniz. Bodrum katı garaj yaparsanız aracın garaja girişi ve çıkışı sırasında servis olarak bahöeden büyük bir kısmı kullanmak zorunda kalacaksınız. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Tasarım konusunda yardım etmek isterdim ama şimdilik edebi yönde ancak bu kadar yardım edebiliyorum.

Sayın hamseey değerli fikirleriniz için çok teşekkürler. Tavsiyeleriniz benim için çok faydalı. Ancak üst kottan düz ayak giriş biraz zor gözüküyor. Çünkü benim arsamın yan ve arkasında bitişik parseller var. Sadece düşük kot olan ön taraf yol. Bu durumda arka taraftan giriş için yukarıya kadar merdivenle çıkmak gerekecek. Gerçi yandan da olsa belli ölçüde merdiven gerekecek 1. kat giriş için zannediyorum. Garaj konusunda söylediklerinize hak veriyorum. Teşekkürler.

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön