View Single Post
Eski 03-10-2017, 12:17   #25
Musa Gündoğan
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Turuncu-sarı-kırmızı kokteyl domates sırık

Dikkat: Resimdeki domatesler tarlamdaki tüm domatesleri temsil etmektedir. şuradaki domates diyemiyorum.çünkü toplamayı toplu olarak yaptım vaktim olmadı her birini fotoğraflamak için. tüm tohumluklar tül izole olarak alındı. umarım çapraz tozlaşma hiç olmamıştır. çok dikkatli davranmaya çalıştım. domatesleri tercih ederken açıklamalarını lütfen okuyunuz rastgele tercih edilmesin lütfen.

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum çeşit adı: Turuncu-sarı-kırmızı kokteyl domates sırık
Tohum kaç yıldır sizdedir: Bir yıl
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Ankara
Size nereden geldi: yerlitohum.com
İlk paylaşan : -
Tohumun kökeni : Engin Yüksel isimli Balıkesirli tohum yetiştiricisinin talısu erdek (30-35 senelik) bir yetiştiriciden aldığı tohumlardan yetiştirilmiştir
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: tül izole
Kullanılan gübreler : sadece dikimde bir avuç solucan gübresi.
Kullanılan ilaçlar: kullanılmadı
Tohum Hasat yıl ve ayı: 2016-2017 Ağustos
Bitki tipi ve gelişim durumu: oturak Güneşi çok sever.
Bitkinin ayırd edici özellikleri: lezzetli, ince kabuklu. Bol sulu. verimli. çok dallı. sırık ancak budama yapılmasa da verimde azalma olmuyor.
Hasatı: Yaz aylarının sonuna doğru verimlilik artıyor.
Hasata gelme süresi: 75-80 gün civarında
Yetiştirme özellikleri: güneşi seven yapısı var. yayılım göstermektedir. istenildiğinde budama yapılabilir. mesafe aralığı geniş tutulmalı
Çimlenme Oranı: %85-90 civarında
İklim gereksinimleri: Ankara iklimi dahil her yerde olur.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: büyüyüp olgunlaştığında kırmızı-turuncu rengi ile beraber domates dalında yumuşadığında alınabilir. Fermantasyon ile alınırsa çok kolay alınır.

NOT: BU SENE 20 KİŞİ 15'şer TOHUM İLE SINIRLIDIR.

Düzenleyen Musa Gündoğan : 10-11-2017 saat 07:36
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön