Konu: Kalanchoe
View Single Post
Eski 23-09-2017, 06:08   #1485
Sibele
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2017
Kalanchoe lerim ikinciye çiçeklendi

Merhaba ben hayatımda ilk kez canlı çiçek bakıyorum 2 ay öncesinde eşimle balkonumuz için bayhous dan bir sürü çiçek aldık ve hangisi dış bitki hangisi iç birki bakmadan ☺ Ama kalanchoelerim ve vincalarım yeris sevdi sanırım. Üzerindeki çiçekler beyaz hatiç solmuştu ve tomurcular vardı o sırada tatile çıkınca balkondan içeri alıp sadece balkonun bir camını açık bıraktım iyice suladım ve bir tepsiye su doldurup içine koydum sonrada dua ettim inşaallah birşey olmaz diye döndüğümde ilk balkona koştum tüm tomurcuklar açmıştı ☺ Balkonum kuzeydoğu güneş doğuyor ve öğleye kadar güneş alıyorlar ve rüzgarlı bir yerdeler. Yanında fesleğen var diğer saksıda fesleğen kuruduğunda yapraklarını pörsüyor bende ozaman hepsini suluyorum ☺ Birde çiçekli çiçeksiz bitkiler için olan bir bitamin verdim iki kez ayda bir olmak üzere . Bide sürekli seviyorum beşim ilk orkide aldığında bana çpk kızmıştım birdaha canlı çiçek alma dedemiştim oda ısrarla almaya devam etti 🙈 Ve şimdi bir sürü çiçeğim var gözüm gibi baktığım ☺Bu siteyi çiçek aldığımdan beri inceliyorum yorum yapmak istedim 🙈 Birde sorum var çiçekler sokduktan sonra kalan kurumuş yapraklara birşey yapıyormuyuz ? Ben sürekli elinle temizliyorum obları soğrumu yapıyorum ☺

Eklenen Resimler

Sibele Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön