View Single Post
Eski 16-09-2017, 19:39   #195
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yumnu Mesajı Göster
Merhaba herkese, benim bir deve tabanım var ve kendisi sonsuzluğa doğru gidiyor. Herkes çok güzel şekiller vermiş, ben de biraz düzeltmek istiyorum. En başta kendisinin sakısını değiştirip kesmem lazım değil mi? Bir kaç parçaya böleyim diye düşünüyorum. Tek sorum şu: Mevsim fark eder mi? Eylül ayındayız şu an tutmaz da küser ölür diye korkuyorum. Zaten kendisi başka bir evden geldi. Hoş yeni yerini çok sevdi, beni de sevdi ve alıştı ama gene bir danışayım dedim. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Ben de sizin gibi devetabanımın bir kısmını kesip ayrı bir bitki olarak köklendirmek istiyorum. Tropik salon bitkileriyle ilgili epey tecrübem olsa da, devetabanı çok iri bir bitki ve hırpalamadan ayırıp köklendirmek konusunda tereddütlerim var... Şahsen bu işi ilkbahara bıraktım.. Mayıs gibi ortadan ikiye bölüp üst kısmını büyük bir damacanada su içinde köklendirmeyi ve ardından saksıya almayı planlıyorum... Devetabanınız çok sağlıklı, yaprakları koyu renkli ve iri cinsten gördüğüm kadarıyla.. Bence riske atmayıp tutma ihtimalini arttırmak için ilkbahara bırakın.. Hem ana bitki de daha iyi yeni dallar verecektir ilkbaharda...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön