View Single Post
Eski 15-09-2017, 14:20   #68
hobiciakvarist
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilter26 Mesajı Göster
selam şu arnavut kaldırımlarının arasındaki yosunları ezip süt ile toprağa aşılayarak resimde gördüğünüz ( ekeleyebilirsem )terraryumu yapmaya çalışıyorum Yanındaki akvaryum bitkisi cubavar. bir de mini pellia bitkisi (https://www.akvaryum.com/riccardia_c...ir_29_5641.asp) tayvanda karasal iklimden akvaryuma alıştırılmış bu bitkiyi ekmeyi düşünüyorum ancak bulamadım. üç sorum olacak

1) yosunlar kışı soğukta uykuda geçirmek istermiş bu olmaz ise yosunlarda bozulma olur mu
2) mini pellia bitkisi emers terarryumda görmedim pek terraryumda sorun çıkarır mı ?
3)cuba bitkisi dış ortamda zor olduğunu duydum şuan iyi görünüyor ama bunu yetiştiren var mı püf noktaları nelerdir?
3'e ben cevap vermek isterim: Cuba bitkisi emers olarak daha kolay yetişir (submerse haline göre). Bu nedenle bu bilgi ("cuba bitkisi dış ortamda zor") yanlıştır.

Çoğu akvaryum bitkisi satan firma'lar bu nedenle ürünlerini mümkünse emerse yetiştirirler. Emerse yetişen bitkiler ayrıca taşıma esnasında daha dayanıklı olurlar ve böylece üretildikleri yerden alıcıya daha az sorunla giderler.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön