View Single Post
Eski 15-09-2017, 13:25   #25
kocer
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi estikey Mesajı Göster
İlgili literatürleri paylaşabilirmisiniz, Birde 1200 litrelik tankere uygularken içinde 1200 litre su olduğunu mu kastediyorsun. Eğer öyleyse 11,66 gr/100 lt dozunda mı uygulamak lazım. Biraz konuyu detaylandırabilirseniz herkes işin çok faydalı olabilir.
merhaba
bir yılı aşkın bir süre içerisinde fırsat buldukça ateş yanığı konusunda internette araştırma yaptım bildiklerimizin dışında bir bilgi bulamadım. Sonra sepep olan erwinia koliform bakterisini nasıl ortadan kaldırılacağına yoğunlaştım. Bu konuda klordioksit ile ilgili epeyce bilgi var. Şimdi bulamadım ama okuduğum bir makalede ayvalarda klordioksit ile yıkamanın çözüm olduğuna rastladım. Türkiye'de toz klordioksit satıcıları ile görüştüm. Bazı satıcılar klordioksit alanların armutlar için kullandığını duyduklarını söylemesi üzerine hastalıklı ayvalarımda kullanmaya karar verdim. Etkili olması için 100 ppm den biraz yüksek bir değer seçtim. (116 ppm)
1200 lt su kapasiteli turbo ilaç tankerine 140 gr toz klordioksit eriterek karıştırdım. (Benim aldığım klor dioksit 20 gr lık paketlerde satılıyordu 7 paket kullandım) Çiçek döneminden önce ve tomurcuk evresinde tüm ağaçlar tamamen yıkanacak şekilde iki kez kullandım. 100 lt su kapasiteli tanker için benim deneme sonucuma göre söylediğiniz gibi 11,66 gr kullanmak uygun olacaktır.

kocer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön