View Single Post
Eski 25-08-2017, 22:30   #579
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
...Bu sıralar o da daha önce ölenler gibi tek tek yaprak sarartıp düşürmekle meşgul...
Kendimi kandırıyor da olabilirim elbette ama bitkimin sorununu buldum sanırım, bir haftadır yaprak kaybetmediğini düşününce haklıyım gibi geliyor.

Efendim ben bu kızceğizi aç bıraktım olmadı, besledim olmadı, suladım olmadı, susuz bıraktım olmadı. Kısacası, ne yapsam olmadı...

Geçenlerde aynı anda iki yaprağını sararttı, başında kendi kendime söylenirken, dibindeki küçük kelebeği kast ederek 'bunun yaprakları niye sararıp düşmüyor, bu niye sadece sana oluyor' dediğim anda soru birden yön değiştirdi ve kendime sormaya başladım 'hakikaten bunda niye sıkıntı yok acaba' diye...

Uzun uzun düşündükten sonra ikisi arasındaki tek farkı buldum: Ben küçük bitkiye hiç dokunmuyorum ama büyük bitkiye her yaklaşmamda mutlaka yapraklarını seviyorum

İşte o günden beri dokunmadan, uzaktan sevmeye başladım ve yaprak kaybımız durmuş görünüyor.

Şimdi ben bu duruma sevinsem mi, daha önce bunu nasıl fark edemedim diye üzülsem mi?

Sizler kelebeklerinizin yapraklarına hiç dokunmuyor musunuz, yoksa benimkinin huyu mu bozuk?

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön