View Single Post
Eski 19-08-2017, 19:44   #12
namtha
Ağaç Dostu

namtha's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2006
Teşekkür ederim bende yeni yeni öğreniyor iyi bakmaya çalışıyorum.Gerçekten öyle sanki sağlıklı olan oymuş gibi insan hemen
müdahale edip düzeltmek ortalayarak düz şekilde büyümesini istiyor halbuki doğal halleri en sağlıklı halleri.Bir iki tanede
trichocereusum var iyiki onlar düzgün dik şekilde yukarı doğru büyüyor yoksa onlara hiç dayanılmaz .Onların
resimlerini henüz eklemedim hala isim araştırması yapıyorum ismini tam olarak belirleyince ekleyeceğim hem biraz daha büyümüş
olurlar daha baya küçükler.Tohumdan çıkanlar büyüyor buralarda aşırı sıcak olduğu için bir iki tanesi bayıldı gibi ama
toparlayacaklar muhtemelen.Diğerleri iyi.Eklediğim resimlerden dahada büyüdüler biraz daha büyüyünce tekrar
resimlerini ekleyeceğim.Aslında tepside daha dünya kadar çimlenmemiş tohum duruyor atmadım sulamıyorumda.sonbahar ve kışta
çeşitli denemeler yapıp tekrar çimlendirmeyi deneyeceğim.Gerçi tohum paketinin hepsini atmıştım hepsi birden
yeşerseydi nereye koyacaktım kim bilir .Sizin tohumların yeşermesine ve gelişmesine sevindim resimlerini eklersiniz umarım minimum
kayıpla büyürler.yakında mevsim dönmeye başlayacaktır özellikle gelişme aşamasında biraz fazla nem ve su isteyen
yeşermiş kaktüs tohumları için sonbahar ve kışta sulama miktarını çok iyi ayarlamanız gerekecektir.Ben nispeten biraz az su
vermeye başladım kışın ise çok çok az vermeyi düşünüyorum tabi izleyip gözlemleyerek su miktarını bende
belirlemeye çalışacağım çünkü hayli küçük oldukları için depolayabildikleri su miktarıda çok az kendilerine yeterli olacakmı bilmiyorum..
Kolaylıklar dilerim.

namtha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön