View Single Post
Eski 22-07-2017, 15:39   #59
kelebek çalısı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Burası veganlıkla ilgili bir başlık, burada yazmam gayet doğal.
Farklı görüşte olan arkadaşlar etoburluk ve hepçillikle ile ilgili bir başlık açsın, yemin ederim oraya bir satır dahi yazmam.
Belki biz burada vegan vegana yemek tarifleri ve gidilecek vegan mekanlar önereceğiz birbirimize
Kızarmış ve haşlanmış etler ve kebap kokularının ortasında mutlu değiliz belki

Dikkatimden kaçmış
Canım benim, 52 yaşındayım, Karatayı da okudum dinledim de.
Katılmıyorum, ikna olmadım, et ve hayvansal hiç birşey tüketemem.
SağlıkBakanlığı önerdiğinde domuz gribi aşısı bile olmadım, savunmama da "gerekliliği konusunda ikna olmadım" yazdım. Vücudumla ilgili tüm kararlarımızda hürüz.
Hürüm ben
Çok uzun yazmıyacağım, veganlık bir çok insanın yaşam tarzı olmuş bile.
Pişman olduğum bir şey varsa o da daha önce hayvansal gıdaları terk etmemiş olmak.
Sağlığım konusunda örnek ve tavsiye alacağım çok insan var. Bu konuda tavsiye vermek sizin boyunuzu aşar. Sizin kişisel görüş ve önyargılarınız sadece sizi bağlar.
Kedileri ve köpekleri seviyor ve kendimizi hayvansever addediyorsak aynı şekilde diğer hayvanlara muamele etmemiz gerekmez mi?
Bununki cansa diğerininki ne acaba?!
Biftekler maalesef ki ağaçlarda yetişmiyor.
Sadece B12 alacağım diye birileri canından olsun istemem.
Kim ne yemek istiyorsa yer, kim ne görüşü varsa paylaşır, kimseden icazet almak zorunda değil.
Yılanın başı ufakken ezilir diyebilirsiniz, bu sitede veganlıkla ilgili 2-3 satır var ama dışarıda öyle değil.
Bilim adamları doktorlar, ömrünü buna adamış insanlar...
Adı "Merhamet"olan bir değer var. Merhamete davet ediyorum.
Sadece kendinize değil yaşayan tüm canlılara.
Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Sizin sinirleriniz mi bozuk kuzum? (Canım benim demenize atfen!) Ama ben sizi hoşgörüyorum neyse ki. Veganlık tercihiniz hiçbirimizi ilgilendirmiyor. Sadece dilerim ki kimse düşünmeden bundan etkilenmez ve yaşamını riske atmaz. Yaş baş konularını beni tanıyanlar bilir, cümlenin başına bunu koyarak başlayanlar için hep aynı kanıya sahip olurum. Akıl yaşta değil başta diye güzel bir sözümüz bile var.

Aynen katılıyorum, ne güzel dediniz. Kim, kimden, ne için ve neden icazet alsın ki? Ben hayvansal gıda ile beslenin kampanyası da yapmıyorum. Herkesin aklı var ve aklı kendine yetiyorsa ne mutlu. Canan hoca siz ve sizin gibi bir çok insana rağmen geçmişte onu eleştiren bir ordu insanın da bugün onun söylemlerini kabul eder hale gelişiyle çizgisinde sağlam bir tıp insanıdır benim için. Büyük dağın dumanı da bol olurmuş hem beğenmeyen örnek almasın, kulağını tıkasın.

Merhamet konusunda da sizin şu sadece kendini merhametli gören tavrınızla zaten oturup iki laf edemeyeceğimiz belli oldu. Aslında ilk yazdığım mesajımdaki fikrim daha da sağlam bir zemine oturdu. Sizin için çok üzülüyorum. Neyse ki sizin gibi her insan hür ve kendi doktorlarını seçme ve değiştirme hakları var. Doktorlar da çeşit çeşit, kimi referans alacağına insan dikkat etmeli.

Bu arada size göre yine boyumu aşacağım ama bu veganlık tek başına yetmez sağlığınız için huzur şart, o halde sizin gibi vegan olmayanlarla da barışık yaşamanız dileğiyle.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön