View Single Post
Eski 22-07-2017, 14:36   #58
Jezebel
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Burası veganlıkla ilgili bir başlık, burada yazmam gayet doğal.
Farklı görüşte olan arkadaşlar etoburluk ve hepçillikle ile ilgili bir başlık açsın, yemin ederim oraya bir satır dahi yazmam.
Belki biz burada vegan vegana yemek tarifleri ve gidilecek vegan mekanlar önereceğiz birbirimize
Kızarmış ve haşlanmış etler ve kebap kokularının ortasında mutlu değiliz belki

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Demokrasiye ve doğal olarak çok sesliliğe aynı zamanda mesnetli olan her şeye olan inancımdan dolayı da asla faşist bir kafada değilim, neden susturmak isteyeyim sizi?? Sadece kişileri etkilemek bazen çok kolay. Bazen de çok zor. Kimseye yanlış yol göstermek gibi olmasın konuştuklarımız, herkes sonuçta okumuyor, araştırmıyor, düşünmüyor. Körü körüne her şeye inanan insanlar yüzünden bugün bu haldeyiz ya...
Dikkatimden kaçmış
Canım benim, 52 yaşındayım, Karatayı da okudum dinledim de.
Katılmıyorum, ikna olmadım, et ve hayvansal hiç birşey tüketemem.
SağlıkBakanlığı önerdiğinde domuz gribi aşısı bile olmadım, savunmama da "gerekliliği konusunda ikna olmadım" yazdım. Vücudumla ilgili tüm kararlarımızda hürüz.
Hürüm ben
Çok uzun yazmıyacağım, veganlık bir çok insanın yaşam tarzı olmuş bile.
Pişman olduğum bir şey varsa o da daha önce hayvansal gıdaları terk etmemiş olmak.
Sağlığım konusunda örnek ve tavsiye alacağım çok insan var. Bu konuda tavsiye vermek sizin boyunuzu aşar. Sizin kişisel görüş ve önyargılarınız sadece sizi bağlar.
Kedileri ve köpekleri seviyor ve kendimizi hayvansever addediyorsak aynı şekilde diğer hayvanlara muamele etmemiz gerekmez mi?
Bununki cansa diğerininki ne acaba?!
Biftekler maalesef ki ağaçlarda yetişmiyor.
Sadece B12 alacağım diye birileri canından olsun istemem.
Kim ne yemek istiyorsa yer, kim ne görüşü varsa paylaşır, kimseden icazet almak zorunda değil.
Yılanın başı ufakken ezilir diyebilirsiniz, bu sitede veganlıkla ilgili 2-3 satır var ama dışarıda öyle değil.
Bilim adamları doktorlar, ömrünü buna adamış insanlar...
Adı "Merhamet"olan bir değer var. Merhamete davet ediyorum.
Sadece kendinize değil yaşayan tüm canlılara.
Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön