Konu: Nergis
View Single Post
Eski 21-07-2017, 10:25   #2962
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Ucuz etin yahnisi tatsız olur, diye bir lafımız vardır..

Bana pek inanmayacağınız için geçen yıl Hocam100'ün bana ''ERLİCHEER''ler konusunda yazdıklarını söyliyeyim:

Hocam100 bana, ''Bu sezon 2 ayrı siteden erlicher nergis aldım deneme için bir yerdeki aynı çıktı ama diğer sitedeki farklı bir tür çıktı kutusu erlicher yazmasına rağmen.Ayrıca gerçek erlicher çıkan sizinki gibi çoğalmadı. Bu da gösteriyor ki sizin tür artık ülkemize adapte olmuş'' diye yazmıştı...

Ben ciddi, güvenilir bir insanım..insanlar bu yüzden gönül rahatlığıyla erlicheer nergisi alıyor..Güven duymak, ödenen paradan çok daha önemlidir.

Ben bir tarihte ''Erlicheer'' nergis satan kişiden elimdeki nergis sayısını çoğaltmak için tanesi 2.5 lira olan Erlicheer'lerden 100 adet satın almak istedim, fakat ''garanti'' istedim..Bu hususta bana kesin garanti vermedi..''Erlicheer'' dışında bir nergis çıkarsa paranızı kesinlikle iade ederim, diyemedi..ben de bu yüzden satın almaktan vazgeçtim..
Bu hususu geçmişteki bir tartışma nedeniyle, ''satış yapan üyeler'' bölümündeki ''satıcılara sorular''başlığında da yazdım kendisine..Tek kelime cevap vermedi maalesef..merak ederseniz sayın malina'ya sorabilirsiniz.

Bilmem anlayabildiniz mi ?

Güven ve ciddiyet çok önemlidir bu hususlarda.

Zevk işi bunlar..Biz yurtdışından 1.5 kilo nergis soğanına 900 lira ödedik..5 gram gelmeyen bir tek soğanı 6 dolardan aldık..verdiğim paraya asla üzülmem..çünkü yepyeni nadir nergislerim oldu..

Dediğim gibi zevk, keyif işidir bunlar..bir kere ödersiniz, ömür boyu çiçekler açan ve gitgide çoğalan nergisleriniz olur..pazarlık yapan insanları da hiç sevmem..sigara alırken pazarlık yapabiliyor musunuz..veriyorsunuz tonla para; üfleme ve zehirlenme keyfini yaşıyorsunuz

Karaburun nergislerini satarken dürüstçe '' çiçek açma garantisi vermediğim halde'' tanesini 4 liradan satmamı niye yadırgıyorsunuz ki..aslında tebrik etmeniz gerek

15 sene esnaflık yaptım..pahalı da olsa hep temiz kaliteli güvenilir mal sattım..aynı kafada gidiyoruz hala..

Ben aslında tahmin ediyordum bunca lafı niye yazdığınızı ama nihayet kendiniz dilinizin altındaki baklayı çıkardınız..

Düzenleyen pria : 21-07-2017 saat 13:20
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön