View Single Post
Eski 09-07-2017, 22:07   #186
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Fatih Bey merhabalar, bitkiniz harika görünüyor... Bendeki de epey büyüdü, şu anda sizden geldiği zaman üzerinde taşıdığı en büyük yapraklar kadar büyük ve kusursuz yapraklar veriyor... Sanırım burası daha nemli olduğu ve çok sıcak olmadığı için yaprak kenarlarında kuruma/sarama da olmadığından harika görünüyor...
Evinizin bahçesine diktiğiniz Devetabanı kışı atlatabildi mi Antalya'da? Ya da yaz sıcaklarını atlatabiliyor mu diye sormam gerek belki de...
Fatih Bey, monsteram büyüyor ve bana geldiğinden bu yana kızkardeşim ona da bir tane çoğaltmamı istiyor. Önümüzdeki ilkbahara kadar bekleyip ona bir bitki köklendirmek istiyorum.. Ancak ne çelik olarak keseceğim kısmı kaybetmek ne de anaç bitkiye zarar vermek istemiyorum doğrusu... Bitkiyi siz kesip gönderdiğiniz için size sormayı uygun buldum: Bitkiyi köklendirmek için neresinden ve ne büyüklükte kesmeli ve tam olarak ne yapmalıyım?
Kızkardeşime çoğaltacağım bitki hem benim için de ileride istenmeyen durumlar için bir yedek anaç bitki işlevi görecek, hem de ikisinden büyüdükçe yavru türetip burada arayan arkadaşlara vermek istiyorum... Bu bitkinin her evde bulunması gerektiğini düşünüyorum...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatihsahin07 Mesajı Göster
Ne yaptık mesut bey? İnşallah güzel olmuştur. Benim ofisteki kardeşi aşağıda. Size kesip gönderdiğim de yeniden sürdü, bir de evin bahçesine ektim.

Eklenti 591345

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön