View Single Post
Eski 17-06-2017, 00:23   #781
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Benim sadece bir saksıda biber var şu an,iki ay kadar önce ilk çiçekleri açtı komple döktü,fırçaladığım halde.Bitki tam gelişimini sağlayamadığı için meyve tutmuyo ilk çiçeklerde,dallanıp budaklanması lazım,gövdenin kalınlaşması lazım,yani zamana ihtiyacı var sizle bir alakası yok dökülmenin.Siz rutin olarak çiçekleri fırçalayın,vakti geldiğinde tutacaktır,resimlerden gördüğüm kadarıyla bitkiniz daha küçük,biraz zamana ihtiyacı var.Tepe alma işlemine gelince daha kısa bile yapabilirdiniz.

Benim biberler 10 günden fazladır aynı boydalar hiç büyümüyor,Bitkiye yeşil bitler vs ne varsa çöktüler,yaprakların altı kapkara,bitki meyveleri büyütemiyor demek ki.Ramazan ayı diye ilgilenemiyorum da vakitsizlikten,sonunda elim değdi 2 gün önce iyice bi neemazal yağı sıktım yapraklarına,3-4 gün arayla iki üç sefer uygulayabilirsem çok iyi,inşallah bir an önce kaybolurlarda,bende şunları büyütürüm.

Diğer saksılara gelince onlarda gerek gövdenin yeteri kadar gelişmemesinden gerekse zararlılardan dolayı çiçek açıp döküyor,ama inanıyorum ki yakın zamanda onlarda meyve tutacaktır,sabredecez ve görecez.

Eklenen Resimler

Düzenleyen erkanbey : 17-06-2017 saat 01:01 Neden: Fotoğraf eklendi
erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön