View Single Post
Eski 14-06-2017, 22:51   #53
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Ben sizin kadar teslimiyetçi değilim bu konuda, oyları şöyle insanlar verdi, biz de böyle yaşamaya mahkumuz noktasında değilim. Sonuçta biz de bu toplumun bir parçasıyız ve o insanlar ile günlük yaşantı içinde bir şekilde etkileşim halindeyiz. Kendimizi onlardan soyutlamak, belki bu olanlar hep onların suçu gibisinden biraz rahatlamamızı sağlıyor olabilir ama sorunu çözmüyor ne yazık ki, tam tersine toplum katmanlara ayrılıyor ve aradaki uçurumun büyümesine yol açıyor. Bana göre bu insanların bir çoğu doğuştan bu zihniyete sahip değillerdi ve daha iyisini daha makulünü gördükleri anda değişeceklerdir diye düşünüyorum, en azından öyle umuyorum
Shawshank'te şöyle bir replik vardı "umut iyi bir şeydir!"
Annemin de bana sürekli söylediği bir söz var " Malul hülya, bir tohum idi, ektim ama bitmedi"

Bu iktidara oy verenlerin çoğunun muhafazakar olmadığı çok net. Çevremden biliyorum. Adam Ramazanda rakı sofrası kurup, kafayı çekiyor. Ondan sonra muhafazakar söylemleri peş peşe sıralıyor. İnsanların belirli görüşte olması sorun değil. Asıl sorun toplumun dejenere olması. Kendi çıkarı için, ülkenin nereye gittiğinin umurunda olmaması. Bu tip seçmenin iktidarı değiştirmesi için, yeni gelen iktidarın bunlardan daha fazla kemik dağıtması gerekir. Asıl sorun da bence bu.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön