View Single Post
Eski 02-06-2017, 13:38   #47
saleri
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pin-up Mesajı Göster

..... ama bahçe işlerinde bize yardımcı olacak hanım yataklarda bir şey yetişeceğine pek ihtimal vermemişti. Toprak çok ısınacağı için bitkiler yanacak diye hatta...

Üzerinden yaklaşık 10 gün geçtikten sonra fidelerin durumu şu şekilde:
Soldaki yatakta, sağdaki yerde.
Eklenti 650128

Hayal kırıklığına kapılmadan yataktakilere biraz daha zaman tanımaya karar verdim. Bakalım nasıl gidecek
Sn Pin-up. Östrojen her zaman testesteronu yenmiştir.

Şaka bir yana 2 sene önce ilk bahçemi aldığımızda mevsimde bahar sonuydu alel acele ne fidesi bulduysak gelişi güzel dikmiştik. Doğru dürüst sulayamasak da epeyce domates yemiş hatta biberleri toplamaktan sıkılınca olduğu gibi bırakmıştık. Geçen sene bende binbir emekle yükseltilmiş sebze adaları yaptım ama doğru dürüst hiçbir şey yetiştiremedim. sonuç tam bir fiyasko oldu. Toplam 2 kg domates bile yiyemedik. Tabi ki bizim evde de hanımın bir sene boyunca espirili laf sokmalarına katlandık. Bu sene ise yükseltilmemiş adaya dönüş yaptık ve ilk gözlemler harika.

Burda adaların bir suçu yok ama her bahçe her toprak kendi çevre koşullarına göre değerlendirilmeli ve birimiz için uygun olan yöntemin diğerimize uymayacağını bilmeliyiz.

Umut ediyorum ki soldaki fideniz ilk şaşırtma şokunu atlatıp zamanla toparlar.

saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön