View Single Post
Eski 01-06-2017, 08:13   #2917
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Liliteyze Mesajı Göster
Hic gubre yapmadim icme suyuyla suluyorum kaynak suyu kullaniyoruz hep biz insallah bisey olmaz cok üzülüyorum
Sn. Mine Pakkaner'in oksijenli su karışımını kullanıp (yani aşağı yukarı 1 litreye neredeyse kapağının yarısı kadar bir oran) hem bitkinin oksijen alımını sağlyın hem düşük doz bir dezenfektan olsun.

Sulama sürenizi geciktirin. Çok sulamadan kaynaklı kökleri boğabiliyor olabilirsiniz. Basınçlı su püskürtücüye oksijenli su karışımını doldurup sulamaya devam.

Karışımın içine bakın ve böcek vs görüyor musunuz buna bakın. Normalde bu durum bitkinin geneline de vuracağından ısırılmış yaprak, yapraklarda noktalar gibi detaylara bakın. Pimpirikli bir bakma değil gerçekten bu bir zararlı belirtisi olabilir mi diye bakın. Böcek vs yoksa güzel bir karışım hazırlayana kadar (yani marketten aldığınız karışım) kendinize bir süre tanıyın ancak orkidenizin durumunu takip etmeye devam edin. Vakti gelince (havalarda çok ısınmadan dolayısıyla rehavete düşmeyin) değiştirmeyi yapın ki bu hem çürüme ne kadar ilerlemiş bunu gösterir hem de substrattaki olası sıkıntıları azaltır.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön