View Single Post
Eski 21-05-2017, 23:04   #1
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
The Complete Gardener

Hem kitap hem televizyon yayınlarıyla hayatına devam eden Gardener's World 50 yıldır Birleşik Krallık'ta yayımlanmakta. Serinin sunucularından oldukça sevdiğim bir isim olan Monty Don'un The Complete Gardener kitabı her ne kadar BBC yayını olmasa da oldukça faydalı bulduğum bir kaynak. Oldukça kalın olması ve pek çok bitkiye detaylıca değinmesini seviyorum. Ayrıca Monty Don'un programla beraber bahçeciliğini öğrendiğini (ama şu anda gerçekten uğraştığını) bildiğimizden bizim anlayacağımız dilde bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bir DK yayını olduğu için diğer DK kitapları standartını tutturmuş. Kesinlikle boş bilgiden arındırılmış tam Gardeners World diliyle yazılmış. Gardener's World 50. yılı sebebiyle sanıyorum Youtube da yeni bölümlerini yayınlıyor. Monty Don her bölümde hatrı sayılır bir yer kaplıyor ve inanın not defteriyle izliyorum. Gardener's World ise kayıt olmanızı tavsiye edeceğim dergileri. Hem video hem dergi size Monty Don'un lisanını anlatacaktır. En azından bu seriyi izlemenizi tavsiye ederim çünkü hem çok yeni hem uygulayabileceğimiz bilgiler, aynı sn. Gilan'ın bize getirdiği o temiz ferah içerik burada da var.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön