View Single Post
Eski 21-05-2017, 08:59   #108
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bebeto016 Mesajı Göster
Tarku bey tum ciftciler sizin gibi dusunseydi memlekette ciftcilik tarim biterdi. Daha mucadeleye baslamadan pes ediyorsaniz bisey diyemiycem. Tecrubelerle kanitlanmis mucadeleye bosa kurek cekmek diyip, 3-5tane kendini ziraatci zanneden mavi tuzak tuccarinin dusuncelerine baglanip sartlanip kalmissaniz buzararliyla mucadeleye baslamadan kaybetmissinizdir.
Buyuk yatirim yapmissiniz isiniz zor Allah kolaylik versin..
Sözlerimin neresinden pes ettiğimi çıkarttığınızı anlayamadım. Mavi tuzak konusunu şarlatanlık olarak değerlendirmeniz gerçekten ilginç ve üzücü. Renk tuzaklarının belirli zararlılar için kullanılmasının şarlatanlıkla ne ilgisi var? Tecrübelerle kanıtlanmış mücadeleden kastınız; sizin bu sene yaptığınız mücadele mi oluyor? Yoksa daha önce uygulanmış bir mücadeleden mi bahsediyorsunuz? İlaçların belirli sıklıkla kullanılmaması ve etki mekanizması farklı ilaçlarla dönüşümlü kullanılması, her ilaç uyarılarında yazar. Aksi olsaydı, ilaç firmaları daha çok ilaç satmak için "kafanıza göre atın" demezler miydi? Zararlıyla mücadeleyi başlamadan kaybettiğimi iddia etmişsiniz ama ben sizi ağaçlarınızın kat be kat fazlasını ellerimle ayıkladım dediğimde "çok var uğraşılır mı" gibi bir yorum yapmıştınız. Bu durumda mücadeleden vazgeçen hangimiz oluyoruz? Ben mücadeleden asla vazgeçmem, bu benim yaradılışıma aykırı bir yorum olmuş. Sürekli arayış içindeyim ve deneyerek gerçek çözümü bulmaya çalışıyorum. Her gün ilaç atıp böcekleri öldürmek, bana göre gerçek çözüm değil.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön