View Single Post
Eski 09-05-2017, 08:57   #3698
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili akçabardak Topas fungasit grubundan, küllemeye iyi geliyor. Ben güllerimde bundan 10 litre suya enjektörle 10cc. katıyorum

Kara leke veya pas gördüğümde de Antracol Wp 70'i 10 litre suya 1/2 çay bardağı tozu karıştırıp iyice eritip veriyorum. İçine de birkaç damla yapıştırıcı katıyorum.

FatihBahçe bu konuda daha bilgili ve ilgili. Clematis'e solgunluk hastalığı gelmişse derin bir budama yapın.
Sieboldii lerim öldü derken çok derin bir budama ile coşkulu şekilde haya döndü, bahçe başlığında da anlatmıştım. Anladım ki bunları bahçem yerine Clematis başlığında paylaşmış olsaydım arkadaşlara daha faydalı olacakmış.

Gerçi benim mücadelem pamuklu bit ileydi ama pamuklu bit saran pek çok bitki de genelde ölüyor. Bahçe bölümümde sayfa 269 da 8053. mesajdan sonra aşamaları görebilirsin.

Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için, büyük bir ihtimal budama yapacağım ama bir yandan da kıyamıyorum önce şu topasla mı denesem diyorum bilemedim ikilemde kaldım şu an. Gelişmeleri tekrar buradan yazarım.

Fatih bahçeye de teşekkürler.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön