View Single Post
Eski 03-05-2017, 15:56   #3500
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Yumurtaları 12. gün ışığa tutmuş olduğunuzda döllü yumurtaların dikine geniş tarafında boşluk ve diğer tarafları siyahımsı görünür. Dölsüz yumurtalar ise ışığı geçirdiği için açık renkli gözükür. Önce yeni bir yumurtayı ışığa tutun. Gerekirse aşağıdaki sitede görüldüğü gibi yumurtanın geçemeyeceği genişlikte kartonu kesin ve altta lamba yakarak boş yumurtanın nasıl olduğunu görün. Daha sonra yumurtaları teker teker kontrol edersiniz.

Yumurta Döl Kontrol Cihazı «

https://www.onebilgio.com/tavuk-yumu...-nasil-yapilir

Yumurtalar geç çıktığında veya yumurta içinde dönemediği için bir yerden civci deliyor. İçeride kaç katman var bilemiyorum. Ancak hava aldığı zaman en az iki üç kat zar kurumaya başlıyor. Civcinin çıkmasını önlüyor. Bu olayı ben bir arkadaşımın kuluçka makinasında yaklaşık 20 yıl önce farkettim. Kendiniz çıkartınca yumurta çeperinde bulunan kan damarları kanadığı için civci ölüyor. Civcinin yaptığını taklit ederek yumurta kabugunu sivri tarafından civi yardımı ile kırıp olduğu gibi bıraktıklarımda bir süre sonra kan damarları kurudu ve civci çıkabiliyor. Ancak sizin tarif ettiğiniz şekilde göbek fıtığı oluyor. Ayaklarda yamukluklar oluyor.Birinde veya ikisinde. Diğerlerinden az gelişiyor. Randıman vermiyor. Sağlıklı olsun daha iyi.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön