View Single Post
Eski 24-04-2017, 19:04   #6
lenavita
Ağaç Dostu
 
lenavita's Avatar
 
Giriş Tarihi: 13-11-2009
Şehir: adana
Mesajlar: 157
Rose greenova (Dağ Gül )Nasıl Yetiştirilir Yıl boyunca ekim için uygun Kapalı bitkiler, sadece odada tutmak, hafif, havadar.
Büyüme her zaman toprağı hafif nemli koşullarda, toprak suyunda ve çok kuru tutarak bitki gelişimine elverişli olmamalıdır. Gübreleme ya da sıkı değil, genellikle bazı yavaş salınımlı gübreler toprak parçacıklarının büyüme ihtiyaçlarını karşılayabilir. Kış yaklaşık 0 derece olmasına rağmen bitkiler ölecektir, ancak sık sık büyümeyi durdurur, bu nedenle en az 5 derece veya daha düşük sıcaklık garantilemek en iyisidir ve gündüz ile gece arasında yaklaşık 10 derece sıcaklık farkı vardır. Yaz uykusu iyi havalandırma var, güneş maruz kalmamak, su kontrolü, aynı zamanda yağmur önlemek için, böylece sıcak ve nemli bitkiler çürümeye neden önlemek için.

Sonbaharda bölünme havzasında gevşek, nefes alabilen, Biraz taneli ve az miktarda organik madde. Genellikle az miktarda turba veya turba ile vermikülit, perlit veya diğer parçacıklı malzeme ekme ile karıştırılır.

Dağ Gül yetiştirme mevsiminde ekilebilir, tohumları toprak yüzeyine eşit olarak serpin, taşmamaya dikkat edin, küçük tohumların yıkanmasını önlemek için doğrudan güneş ışığı bırakmayın. Ekimden 5-10 gün sonra çimlenir. Fide fidanı bol ve yumuşak ışık veren toprakları nemli tutun. Ekimden 5-10 gün sonra çimlenir. Fide fidanı bol ve yumuşak ışık veren toprakları nemli tutun. Ekimden 5-10 gün sonra çimlenir. Fide fidanı bol ve yumuşak ışık veren toprakları nemli tutun.

Eklenen Resimler
 
lenavita Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön