View Single Post
Eski 20-04-2017, 11:24   #8
looktr
/

Giriş Tarihi: 02-12-2014
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Yavrular daha, üzüldüm şimdi
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Nasıl öldükleri belli mi?
Bir ihtimal öldürmüşüzdür. Daha önce vatandaşın yunus ve kuğular üzerinde tabanca talimi yaptığına şahit olmuştum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dafni Mesajı Göster
Bende Kumburgaz ve Güzelce arasındaki sahilde aynı boyda yani daha yavru ve aynı şekilde ölmüş olarak gördüm.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Konuyla alakalı HAYKOD gibi dernek ve STK'lar ile temasa geçilebilir mi acaba; belki olası benzer ölümlerin önüne geçilmiş olur.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Yazık, çok üzüldüm... Sayın looktr evet bence de sayın mister73'ün önerdiği gibi derneklerde paylaşın lütfen.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Bu yavrucuklar enfeksiyondan ölmüş gibi görünüyorlar, bölgede denize karışan atıklarla ilgili bir sorun buna sebep olmuş olabilir.
Ne olursa olsun araştırılmalı ama ülkem bu hallere düşmüşken ölen yavru yunuslar için ilgili kurumların kılını kıpırdatacağını hiç sanmıyorum maalesef...
Yaralı yaban hayvanlarını tedavi eden Emre Kütükçü'ye danıştım. Onun yönlendirmesi sonucu Erdem Danyer'le görüştüm. Balıkçıların ağlara zarar veriyor diye bu hayvanlara vurarak öldürdüğünü ifade etti. Akla en yakın durum da bu. Yunusların hemen hepsinde tuhaf derin birer yara var. Çoğunluğu çene kenarında ama hiç hayvan ısırığına benzemiyor.

Maalesef halkımızda böyle insanlardan öyle çok ki. Böyle vicdansız insanlarla birlikte yaşıyoruz...

Dünyadaki en insan canlısı en sevimli hayvanlardan biri.

looktr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön