View Single Post
Eski 11-04-2017, 14:46   #5
newman
Ağaçsever

newman's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2017
Arsayı alma hikayesi-1:
İki abimle ortak bir arsa alma isteğimiz vardı. baya bir süre arsa araştırması yaptık. Genellikle tanıdık birileri olsun diye, Yalova Orhangazi tarafından baktık. Bir kaç tane arsayı görmeye gittim ancak ya ben beğenmedim, **** fiyatı beni beğenmedi .
Daha sonra Aralık 2016 da bu arsayı buldum. Emlakçıyla görüştüm, fiyatta anlaştım. Ancak arsayı görmek için gitmek istedim. Emlakçı şuan çok kar var araç giremeyebilir dedi. Ne zaman arasam aynı cevabı aldım. Tabi ben huylandım. Dağ başı kuş uçmaz kervan geçmez bir yer mi diye. Aslında o mevkiyi biliyorum ama yine de içime kurtlar düştü.
Neyse sonunda 26.12.2016 tarihinde arsayı görmeye gittim ve üstteki halini gördüm. ben aslında soğuğu pek sevmem ama nedense o doğal güzelliği hoşuma gitti. Biraz da uzun zaman arsa bakmanın verdiği bıkkınlıkla, almaya karar verdim. Daha sonra öğrendiğime göre her zaman bu kadar karlı olmuyormuş. Kar en fazla 10 gün yerde kalıyormuş.
Emlakçıyla son pazarlıklar yapıldıktan sonra 1 hafta sonra buluşmak üzere anlaştım.
Ancak para kısmını halledemediğim için bir hafta daha erteledik.
Nihayet 09.01.21017 tarihinde saat 9:00 da Yalovadaydım. Ancak beni bekleyen süprizler vardı. Yeni yılla beraber kanunlar değişmiş. Alım-satımda bazı değişiklikler olmuş.

Düzenleyen newman : 11-04-2017 saat 16:20
newman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön