View Single Post
Eski 05-04-2017, 23:45   #29
Efe Bey
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-03-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beşiktaşlı Mesajı Göster
hacam beni heycanlandırdınız
sizden ricam kaç dönüm serayı nekadar fiyata aldınız
mekanik sökülme masrafı ve nakliye ücreti nekadar alındı
serayı nerden buldunuz sizin bulunduğnuz yere kaç km mesafeye nakliye ücreti alındı
teşeküür edrim
Sn.beşiktaşlı,
Name:  serafoto.jpg
Views: 811
Size:  65.6 KB
seramız 500m2'lik blok seradır. Sıkı bir pazarlık sonrası 5000 TL'ye alınmıştır.
Sökülme masrafına gelince gittiğimiz ulubey ilçesinden bir usta ayarlandı ve ustaya 500 tl ödendi (Şansımıza ustanın bütün ekipmanları vardı. Jeneratör, Taşlama makinesi (canavar , spiral artık ne isim verirseniz), uzatma kabloları, merdiven, Caraskal (işin sonlarına doğru jeneratör arızalandı ve bu aparat traktörün hidroliğine bağlanarak yere gömülü olan ayaklar çıkarıldı), jeneratör yakıtı) Bunların hepsi 500 Tl'nin içinde. Tabii 500 tl ustaya verildi ancak tek başına sökmedi serayı , babam Ömer Bey (forum adı) ile beraber ben de işin ucundan tuttum ve 2 günde söküm gerçekleşti.

Name:  tır.jpg
Views: 777
Size:  37.3 KB

Nakliyesi ise Uşak Ulubey'den Çanakkale Bayramiç'e yapıldı. Yaklaşık 450 km'lik bir yol. En uzun parçalarımız 8-8.5 mt uzunluğunda olduğundan tır çağırılmak zorunda kalındı ve 13 mt'lik tır çağırıldı. Ve dikkat etmeniz gereken nokta tır çağırdığınızda yüklenecek olan malzemenin boyutunu muhakkak söyleyin aksi taktirde yine tır gelir ancak dorsesi bu kadar uzun olmayabilir. Yaklaşık 5.5 ton demir yüklendi (kantardan gelen rakama göre) ve toplam nakliyesine 1800 tl ödendi.

Efe Bey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön