View Single Post
Eski 19-03-2017, 20:17   #37
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Seranin son fotograflarini paylasirken eklemedigim bilgileri de ekleyeyim dedim. Baton Rouge'da yer alan Louisiana Orchid Connection dunyanin cesitli bolgesinden hep orkide topluyor; bazilari Amerika'da sadece kendi ellerinde var.

https://laorchid.com Sitelerinde satisa sunduklarinin disinda da oldukca cesitli turleri bulundurmaktalar. Seraya gelmeden once haber verilmesi gerekiyor. Sahiplerinden Tin Wein Yu once bana serayi gosterdi sonra ben satin alinabilecek olanlari sordum;kendiside satabilecek olanlarinin fiyatlarini soyledi. Genel olarak agac kabugu uzerine orkide konusuna yogunlasmislar ancak bakimi oldukca zor tabii. Diger konularda da yardimci oldular. Kendi aldigim orkidem ve bana hediye edilen orkidemin detaylarini da yakinda ekleyecegim. Her ne kadar phalenopsis turlerine odaklansam da fotograflarda pek cok orkide turu mevcut (ascocentrum,phalaenopsis,vanda gibi)

Yolunuz New Orleans a duserse otobusle 1 saat 45 dakikada baskente ulasabilir ve bu orkideleri gorebilirsiniz.

Son olarak buradan onlara tekrar tesekkur etmek istiyorum. Sera fotograflari izin alinarak cekilmistir.

Eklenen Resimler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön