View Single Post
Eski 09-03-2017, 06:50   #153
tarku
Ağaç Dostu
 
tarku's Avatar
 
Giriş Tarihi: 23-05-2010
Şehir: konya
Mesajlar: 963
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acar35 Mesajı Göster
Bir çok sorun var arazi fiyatlarını yükseltmeniz dışında köylerin emeğini sömürüp büyük şehirler kurunca köydekilerde şehre geldi.köylülere saygı gösyerilmediğinden gençler köyde kalmak istemesi.nasılki kurt yaşam döngüsü içinde avlıyorsa insanda tehdit gördüğünde vurur.çocukken hipodrum un orda keçi otlatırdım konaktan pikniğe gelenler olurdu.sonra gelenler gitmez oldu.bucada yer kalmayınca torbalıya kaçtım.gene pikniğe gelenler oldu ve geri gitmiyorlar.tarım arazileri iki günlüğüne tatil yapılacak yer değildir.üstüne ormanda keçi otlatmak yasaklandı.şehirden gelip başarılı tarımla uğraşanlar var başım gözüm üstüne ama gelip zevk için arazi işgal ettiklerinde tarım arazilerini tüketip doğada yapılan mücadeleyi katliam diye sunduklarında hadi ordan derim.buca tükendi diğer ovalar tükendiğinde köyde ürün çıkmadığında elbet saksılarınızdakilerle doyarsınız

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güçlünün ya da zenginin, fakiri veya çiftçiyi sömürmesi yeni bir olay değildir. Bu tüm tarih boyunca böyle olmuştur ve insanın doğası gereği böyle olmaya devam edecektir. İnsanların zevk için tarım arazilerini satın alıp, çiftçilik oynadıkları doğrudur. Bunun yanında hükümet yandaşlarının tarım arazilerine otel ve termik santral kurması da bir vakadır. Bireysel olarak toprak alanlara ses çıkarttığınız gibi yandaşlara da tepki gösteriyor musunuz? yoksa onlar fazla mı dişli geliyorlar? Şikayetlerinizi tarım arazilerini imara açanlara göstermelisiniz.

Tarım arazisi kalmadığında saksılarımızdakileri yiyeceğimiz konusunda yanılıyorsunuz. İthalat diye bir şey var. İneklere samanı ithal eden bir ülke, insanları için de gıda ithal eder.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön