View Single Post
Eski 07-03-2017, 09:40   #3
mu-rat
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-04-2013
Söğüt ağacı kurdu

Merhaba arkadaşlar;
Çanakkaledeki bahçemize ektiğimiz söğüt ağacımız 2 sene önce ortadan kırılarak devrildi sonrasında bahçenin başka kısmına yine söğüt ektik o'da 5m boya geldi ve devrildi bunda rüzgarında etkisi var ama asıl bu kadar kolay devrilmesinin arkasında içini yiyen kurlardan kaynaklanıyor. 2. ağaçta telle oyuklardan kurt temizliği ve macunla açıkları kapatma işlemi yapmamıza rağmen çözüm olmadı. Tarım ilaçları satan yere gittiğimde bana meyve ağaçları için verdiği ilacı söğüte de kullanmamı önerdi ama pek güvenemedim be sene de söğüt ağacını bu kurtlar yüzünden kaybetmek istemiyorum. Bu ilacı birinin tavsiyesiyle "mavi bakır" diyerek aldım fotoğrafını ekliyorum. Önceden telef olan kesmek zorunda kaldığım söğüt ağacımın fotoğrafını da ekliyorum kurtların gövdenin içinde açtığı delikleri görebilirsiniz.

1- Verdikleri ilaç meyve ağaçları için her sene ne zaman yapılmalı, söğütle beraber hepsine 2 gün önce yaptım.

2- Söğüt ağacı'nın kurtlanmaması için bu ilaç tek başına bir önlem midir.

3- Eğer bu ilaç uygun değilse söğüt ağacının kurtlanmaması için hangi ilacı ne zaman ne oranda uygulamamı önerirsiniz kurtlanmadan tedbir almak istiyorum.

Teşekkürler.

Eklenen Resimler

Düzenleyen mu-rat : 07-03-2017 saat 10:10
mu-rat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön