View Single Post
Eski 27-02-2017, 23:28   #13
mister73
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Bence ahşap

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ruzgar78 Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim. Bir çok arkadaşımda ahşap görünümlü pvc dedi. Bu öneri doğrultusunda tercih yapacağım gibi görünüyor. Duvar kalınlığı 85cm .Pencereden geriye kalan boşluğu yani " denizlik" denen alanı ahşap yapayım diyorum.şuan aklıma gelen , ahşap pencereleri korumak adına panjur bu proplemleri çözmez mi ?
Sevgili meslektaşım (ben de elektronik mühendisiyim),

Naçizane, kesinlikle ahşap tavsiye ederim. Aslında bir anlamda aradığınız cevap, sorunun içinde gizli. Şöyle ki; "ahşap görünümlü PVC" derken zaten ahşaba benzetme çabası olduğu görülüyor . Aslı varken niye "görünümlü"süyle yetinesiniz ki?

Evet bahsedilen sorunların hepsi geçerlidir ancak hiçbir şey sağlığınızdan önemli değildir. Hazır taş duvarlı doğal bir ev söz konusuyken PVC çok yapay duracak ve hiç nefes aldırmayacaktır. Biraz daha masraflı ve belki meşakkatli de olsa bence ahşap daha sağlıklıdır ve öncelik sağlıkta olmalıdır. Tabi ki maliyetler de belirleyici bir etken ama mümkünse bütçeyi bu aşamada biraz zorlamakta fayda var, daha sonra doktor ve hastaneye fazla harcamamak için . Üstelik yat verniği ve pinoteks ile yapacağınız düzenli bakımlar sayesinde bahsedilen sorunları asgariye indireceğinizi düşünüyorum.

Kolay gelsin.

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön