Konu: Limon
View Single Post
Eski 21-02-2017, 14:36   #241
KTA34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2016
Herkese merhabalar,
Ben 2 senedir bu Limon ile yaşamaktayım eski evimin balkonunda (21. Katta güney cephede çok güzel günler geçirdi ne yaz nede kış ağır rüzgar harici yapraklarını dökmedi hiç yapraksız kalmadı bol bol limon verdi hep yeşilken yedim çünkü yeşil sanıyodum limonunu geçtiğimiz yaz kuzu gübresinden geldiğini düşündüğüm bitler ile baya problem yaşadı fakat inatçı yıkama organik ilaçlama ile şükür bu derttende kurtulduk) şimdi Araç ile yeni eve gelirken biraz yaptak döktük fakat yeni kaliteli toprağı ile kendini topladı bi sürü çiçek açtı hatta şimdi biri Limon bile oldu hemde sarı öğrendimki satı limonmuş benimki.
Sorularım Sorunlarım
1- Araştırmalarımda hep Limon Yapraklarını dökünce budanması gerektiği yazıyor benim limon hiç yapraklarını dökmüyor. Ne zaman budamalıyım?
2 - Yandan bir tane daha dal verdi onu nasıl kesmeliyim kestikten sonra yarayı nasıl kapamalıyım?
3- Yeri biraz dar ama ön tarafa doğru geliştirip tavandan tuturmayı düşünüyorum Siz ne dersiniz?
4- Sulamayı akvaryum suyu ile yqpıyorum çok olumlu sonuçlar aldım, böcek vb problemine yol açarmı?
Eşimin Limonu koymama izin verdiği tek yer burası tavsiyeler için şimdiden teşekkürler

KTA34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön