View Single Post
Eski 15-02-2017, 10:44   #3440
defender77
Ağaç Dostu

defender77's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Cok tesekkür ederim Sayın Defender77..inanın bu durum beni bile bunalıma sokmustu.keske en bastan kurtulsaydım o tavuklardan..aşırı olmasada diger tavuklar arada yapıyor..Peki bu durum daha once neden hic görülmemis ki..tavugu olanlara sordum hic boyle bir durumla karsilasmadiklarini ilk defa duyduklarını söylediler.Makineden cıkmıs olmaları sebep olabilir mi ki? Bir de vitamin ve mineralleri hangi yemlerle karsilayabiliriz? Tamamen dogal ilacsiz yetistirmek istiyorum..
Sayın aydemiraydın'nın da dediği sebeplere ilave olarak genetik ile de alakalıdır. Bu tarz davranışlar gösteren hayvanların yavrularında da görülme olasılığı yüksektir. Mineral kaynağı en basit sodyumbikarbonat (bildiğimiz karbonat) ve yemlere çok düşük miktarda 1 2 gün tuz takviyesi. Esansiyel aminoasitler ise genellikle hayvansal gıdalarda daha çok bulunur, konsantre şekilde elde etmeniz zor olur sanırım hem fiyat açısından hemde ambalaj gramajları açısından. Bol bol börtü böcek solucan vs. bu sorunu çözmede yardımcı olacaktır.

defender77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön