View Single Post
Eski 30-12-2016, 16:35   #70
ramazanaydın
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Bahçenize o kişiniz tarlasından başka geçiş imkanınız yoksa, kanunen bahçenize geçmek için yol isteme hakkınız var.
Ben hala şu devlet bizden aldı başkasına verdi olayını anlayabilmiş değilim. Devlet sizin arazinizi bir şekilde istimlak ettiyse, istimlak etme nedeni vardır. Canım istedi istimlak ettim diye bir şey olmaz. Mesela benim aldığım bahçenin bir kısmı zamanında su kanalı geçeceği için istimlak edilmiş. Buraya su kanalı yapılmayıp da başka birine verilse, bu kanunen arazinizi geri almanız için hak doğurur. Sizin araziniz yeşil alan olması için istimlak edilip, sonra imara açılamaz. Bu konuyu araştırmanızı öneririm.
Ben çocuktum hatırlıyorum o tarlayı biz ekiyorduk , 23 dönüm olarak , hatta tarlayı dedem başkasından almıştı sonraları her ne sebeple bilmiyorum, 8 dönümü akrabamiza verdi, istimlak falan değil, sınırda o zamandan bu yana bahsettiğim şekilde,. İki tarla var geçebilecek bir sene biri boş oluyor diğer sene diğeri, bu adam geçmeyen diye herşeyi yapıyor, ama esas mevzu bu değil, sinir ihlali ortaya çıkınca ne olacak,...

ramazanaydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön