View Single Post
Eski 29-12-2016, 15:59   #64
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ramazanaydın Mesajı Göster
herkese slamlar belki bilgisi olan vardır bi sorunum var paylaşmak stedim.... ben 2010 yılında 15 dönüm olan babama ait tarlaya ceviz ektim. 2013 yılında tarlayı kendi adıma aldım ve cins değişikliği yaparak bahçe yaptım, bu aşamada öğrendimki komşu tarlaya ait olan iki dönümü yılardır biz kullanıyoruz.buyuklere bu konuyu sordum : bahse konu komşunun tarlası 20 sene önce bize aitti ve ancak devlet. hazine orayı bir akrabamıza verir, 10 yıl kadar o kişi kullanıp bir başka kişiye satar fakat bu alım satımlarda bu tarla sınır mevzusu ortaya çıkmaz (ölçüm yaptıran olmamış anlaşılan).. şuan komşumun bu durumdan haberi yok. elbet birgün öğrenecek, ben bu tarlayı sınır ihlali oldugunu bilmeden almak istedim satmadılar, bu durumu farkedince istedim çok abartı fiyat istediler..bu bahse konu 2 donüm yerdede benim sulama havuzum ve 6 yaşında 20 adet cevizim var.... bu sorun nasıl hallolur bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Bu tarz anlatımdan ben bir şey anlayamadım. Anlayışım kıt herhalde. Arazi 20 sene önce size aitti ve devlet orayı istimlak mı etti? Sizin olan araziyi devlet başkasına nasıl veriyor? Bahsettiğiniz komşularınızın o bölgede başka arazisi var mı? Sadece sizin dikmiş olduğunuz cevizlerin bulunduğu arazi mi onların? Cevizleri dikerken herhangi bir destekleme aldınız mı? fidanlar sertifikalı mı? Bu araziyi yıllardır sizin kullandığınızı ispat etme durumunuz var mı?
Son olarak; 2013 yılında aldığınız arazide 6 yaşında ceviz nasıl oluyor? Aldığınız da dikili değilse tabii ki...

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön