View Single Post
Eski 14-12-2016, 17:57   #126
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste677 Mesajı Göster
5 gün önce yeni aldığım evime taşındım. Bina yeni olmasından kaynaklı birde altım ve üst dairem boş olması sebebiyle bir türlü ısınamadık. Bina yerden ısıtmalı ve 5 günde 105 m küp doğalgaz harcadık. Oda sıcaklığı ilk iki gün 17 derece civarı,ikinci gün 18 en son dün 21 derece civarı oldu. Kombi Airfel Digi fox helmetik kombi evin metre karesi 92 sizce oda termostatı kullanarak tasarruf sağlayabilirmiyim, yerden ısıtmada oda termometresi takma yararlı, zararlımı yoksa bir ayda 500 metre küp civarı gaz yakacak ve gözüm korkmaya başladı.
Çok yüksek sarfiyat bu sayın aheste..

Ben bizim dairenin yerden ısıtmasından falan vazgeçtim..yoğuşmalı, Buderus GB 12 aldım..70 m2 net alanlı 2+1 dairemizde 5 metre petek var..Evimiz korunaklı, güney cephe..cam saysı 5, ama büyükçe..Termostatı antreye koyduk..gündüz 22-23 gece 24 dereceye ayarlıyoruz..Sabah en geç 8-9 dan gece 1 e kadar yanıyor kombi..Bu fatura döneminde sadece 2 gün yoktuk evde..Son faturanın olduğu bu ay 146 m3 yaktık..28 günde 175 lira yani..Kombinin kütüphane tipi sessiz oluşu da çok iyi..çok memnunuz..

Üst katta 35 m2'lik 1+1 var..Baymak takılı..talebe oturuyor..geceden geceye yakıyor..155 lira fatura gelmiş..bir de çok gürültülü çalışıyor..çekilmez..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön