View Single Post
Eski 07-12-2016, 16:24   #5
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
Dışarıdaki bitkilerimden başlasam sanırım iyi olacak

bu benim geçen bahar ilk çiçeğini açan yaprakları kırılgan bahçe şebboyum.soğuk havalarda gelişimleri hızlanmakla beraber ikinci yıl çiçeklenebiliyor.eğer içeriye alırsanız çiçeklenmeyebiliyor.o yüzden soğuk hava şart.Ankara kışına geçen sene dayandı.bu gelişmiş haliyle bu kış da dayanabileceğini sanıyorum ki gelişim olarak havalar soğumaya başladığından beri iyi gidiyor.bu saksının arasında yokolmuş bir de akşam sefası var. akşam sefasını beğenmediğim için arasına öylesine diktim.ilk baharda tekrar sürgün verirse verir vermesse canı saolsun.akibeti belli olmadığı için listeye almadım. diğer yandan köşelere bir kaç kök aslanağzı da dikmiştim.onları da pek önemsemiyorum.güzel gelişirlerse bırakırım.
Name:  1111.jpg
Views: 3623
Size:  69.9 KB

Bu saksıda ise 5 kök sarı kısaboylu güngüzelim var.geçen yaz ayırıp buraya ektim.ana kök ise içeride saksıda duruyor.yaprakları sararıp solsa da kışı atlatabileceğini düşünüyorum.diğer yandan bilinmeyen çiçeği (kış testi olarak) ve sedumlarla komşu olarak bıraktım.tabi yabancı misafir aslanağzı ve yabani ot da şimdilik geçici olarak misafirler.
Name:  222222222222222222222.jpg
Views: 3639
Size:  71.2 KB

bu dertli saksımı da umarım bu sefer nizama sokmuşumdur.gübreledim toprağını değiştirdim ve 2 yıldır açmayan çarkıfeleğe derman olur diye umuyorum.aslında iki kök çarkıfeleğim vardı birini geçen kış kaybettim. bu da muhtemelen donacak ama yapabileceğim pek fazla bişey yok.son bir şans verdim.
yine tek yıllıkmı çok yıllıkmı emin olamadığım diğer şebboy türünü ve anemon soğanlarını ve normal bir kaç kök şebboyumu aynı saksıya diktim.toprakta bolca parlet gübre olduğu için sanırım hepsi için bir şans var.
Name:  3333333333333333333333.jpg
Views: 3560
Size:  71.9 KB

son olarak geçen seneden kalma karanfillerimi tek bir saksıda topladım.hüsnüyusuf da olabilir aralarında baya baya karışık ektiğim tohumları bu sene nizama getirebildim ve gerisi artık sürpriz olacak.sadece tek bir kökün yalın kat bodur karanfil olduğunu biliyorum.
Name:  5555.jpg
Views: 3532
Size:  70.5 KB

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön