View Single Post
Eski 06-12-2016, 00:39   #80
sweetnurse83
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sn.Sweetnure83,

Tohum tanıtımlarınızda tohum isimlerini mesaj başlıklarına koymamışsınız. Etkinlikteki talepleri yayınlamak üzere sistemden çektiğimde tohum isimleri boş gelince gidip baktım. Hepsinin isimlerini sizin yerinize teker teker mesaj başlıklarına koydum.

Bu arada paylaştığınız tohumları da inceleme fırsatı buldum.

Bir çok tohum için "Ziraatten fide olarak aldım" veya "Ziraatten tohum olarak aldım" demişsiniz. Bunların hibrid olup olmadığını biliyor musunuz? Şayet hibrid ise, dağıttığınız tohumlar talep edilenler tarafından ekildiğinde aynı meyveyi vermez, açınım gösterir.

Biber çeşitlerini paylaştığınız mesajlarda bitkilerin resimlerinden gördüğüm kadarıyla bakteriyel hastalık olmuş. Bakteriyel hastalıklar tohumla bulaşan hastalıklardır. Bu sebeple biber tohumlarını paylaşmasanız daha iyi olur.

Mesajınızı yeni okudum teşekkür ederim ilginiz için mesaj başlığı kısmını yeni gördüm dikkatimden kaçmış kusuruma bakmayın

Tohumlara gelince onları ilk aldığım yer orası ama onlardan aldığım tohumlardan tekrar üretim yaptım ve bir açılım gözlemlemedim açıkçası

Biberlerin tohumlarını ilk ürünlerinden aldıktan ve epey bir zaman geçtikten sonra fotoğraf çekme fırsatım oldu hatta paylaşıma koymak için çektim fotoğrafı yalnız dediğiniz gibi bir hastalık sorunu yaşamadım ve aşırı derecede verimli bir dönem geçirdim turşularım ve bol bol kışlık dolmalık ürünlerim çıktı İnanın biber dolması yemekten bıktık artık yani o yüzden bir sorun olduğunu zannetmiyorum

Tekrar teşekkür ederim [emoji1317]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sweetnurse83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön