Konu: huseyink005
View Single Post
Eski 29-11-2016, 20:19   #2
huseyink005
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Kiwano

. Bitki türü: Sebze
. Bitki ömrü: Tek yıllık
. Tohum türü: Cucumis metuliferus
. Tohum çeşit adı:
. Tohum kaç yıldır sizdedir: 1. yıl
. Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Çorum
. Size nereden geldi: Ticari tohum
. Tohumu ilk paylaşan:
. Kullanılan gübreler: Gübre kullanılmadı
. Kullanılan ilaçlar: Kimyasal ilaç kullanılmadı.
. Hasat yıl ve ayı: 2016 Eylül
. Bitki tipi ve gelişim durumu: Sarılıcı bir bitkidir.boyu 3-4 metreye kadar çıkabilir.onun için ekeceğiniz yere dikkat edin.yetiştirmesi kolay ve zevklidir.
. Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Dikenimsi çıkıntıları olan ama göze hoş gelen bir meyvesi var.
. Verimlilik (Kök başına düşen meyve miktarı): ben bu sene saksıda yetiştirdiğim için pek verim alamadım.bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyodum.sarıla sarıla perdelerimi mahvetti,sonra bahçeye aldım ama vakit biraz geçmişti,3-4 tane meyve alabildim.ama siz nisan-mayıstaki son donlardan hemen sonra bahçeye dikerseniz daha çok meyve alırsınız.
. Yetiştirme özellikleri: yetiştirmesi kolay ve zevkli bir bitki.çok fazla bakım gerektirmiyor.suyu ve güneşi seviyor.

1.resimdeki meyve bana ait ama 2.resmi forumdan buldum.ekleyen arkadaş isterse kaldırabilirim

NOT:Sadece ilk 10 kişiye tohum yollanacaktır.

-- Bu bitkiye ait tohum paylaşımı sona ermiştir. --

Arkadaşlar sadece ilk 10 kişiye tohum yollayacaktım ama çok talep oldu,ben de isteyen arkadaşları kırmak istemedim ve şu an talepte bulunan 17 kişiye de yollayacağım inşallah.yalnız bundan sonra talepte bulunulmaması rica olunur.elimde sadece bana yetecek kadar tohum kaldı.sağlıcakla kalın

Eklenen Resimler

Düzenleyen huseyink005 : 20-12-2016 saat 10:43
huseyink005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön