View Single Post
Eski 02-09-2007, 11:24   #9
mcege
Ağaç Dostu

mcege's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2007
Arkadaşlar benim bu anlattıklarım ve araştırmalarım 3-4 yıl öncesine ait.Bu arada herhangi bir kanun değişikliği olmadıysa Karavan şartı sadece Orman arazileri için geçerli.Yani orman arazisini kiralarsanız geçerli oluyor.Hazine arazilerinde ise kiralanan arazinin bakımı için gerekli olan alaet ve makinaların konulabileceği bir bina ve bu arazinin bakımı için çalışacak işçilerin barınmasını karşılayacak binanın yapımına izin veriliyor.Ancak ifadeye dikkat edin "arazinin bakımında çalışacak işçilerin barınmasını sağlayacak bina".Bu da demek oluyor ki triplex villa yapamazsın veya çok gösterişli bina yapmak kuşkuya yol açıyor devlet adına.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki hazineden yer kiralamak, ormandan yer kiralamaya göre daha kolay.Orman idaresi bu konuda kanunlar,yönetmelikler olmasına rağmen çok katı bir tavır sergiliyor.Bence ormandan yer kiralamak neredeyse imkansız tabii bireysel olarak.Eğer bir dernek,spor kulübü, okul veya vakıf iseniz o zaman kapılar biraz daha aralanıyor.
Ayrıca Malina'ya da teşekkür ederim.Bu kanun maddesini foruma nasıl ilave edeceğimi bilmiyordum.Benim yerime zaman ayırıp ilave etmiş.Tekrar teşekkürler.

mcege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön