Konu: Resulgur
View Single Post
Eski 27-11-2016, 10:59   #4
Resulgur
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Doğal Üretim Lezzetli Roka Tohumu

Doğal Üretim Lezzetli Roka Tohumu
Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek Yıllık
Tohum Türü: Roka
Tohum çeşit adı: Roka
Tohum kaç yıldır sizdedir: 2
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Muş/Bulanık
Tohumun kökeni: Tohum seti olarak aldım
Kullanılan gübreler: Leonardit , Kuş Gübresi şerbeti , yeşil gübre(ısırgan özütü)
Kullanılan ilaçlar: Hiç bir ilaç kullanılmamıştır
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması:
Hasat yıl ve ayı: 2015 Ağustos
Bitki tipi ve gelişim durumu: Hızla gelişen bir bitki olup her biçmeden sonra yeni filizler vererek kendini tazeler.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri:
Yetiştirme özellikleri:
1. Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Bahar ayıyla birlikte her türlü toprağa ekim yapılabilir. Toprak ayrımı yapmayan bir bitkidir. Ekilen ortamın çimlenme olana kadar nemli kalması gereklidir.
2. Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler: -
3. Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri: Toprak ayrımı yoktur, suyu ve güneşi sever. Her hasattan sonra bolca sulama yapılır.
4. Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Bitki olgunlaştığı zaman tohumlar yavaş yavaş dökülmeye başlar. Bu zamanda tohum alınabilir. Bir bitkiden yüzlerce tohum alınıyor.

Not : Tohumlar resimde görüldüğü gibi kapsüller halinde gönderilecektir. Çok verimli bir çeşittir.
Tek kapsül içerisinde ortalama 22 adet tohum vardır. Kapsülleri kırıp serpiyor sunuz ben denedim çok güzel sonuç verdi ..
5 kök rokayı kökünden sökmeden sadece yapraklarını kırarak tüketin aylarca ihtiyacınızı karşılar.

Tohum Paylaşımı sona ermiştir.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Resulgur : 29-12-2016 saat 19:02
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön