View Single Post
Eski 26-11-2016, 19:21   #30
Kumdereli
Ağaçsever

Kumdereli's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2016
https://www.youtube.com/watch?v=G4d5yFkWS9E
Video daki Tamer amcaya telefonla ulaştım, kendisi ile sohbet ettik, Sag olsun samimi bir insan, kekikli tarifi direk kendisinden dinledim. Birde Külleme için güllüce bulamacı tarifi verdi, sudan ucuz. Bu ilacları Çevresinde çok bahçeye uygulamış. sonuçmu? başarılı, 10 senedir bunlardan başka bahçeye ilac girmedi diyor. mantara, böcüye bunu atarım diyor .ama ilgiç bir şey olmuş, çevrede namı yürümüş.. tabi mevcut ranta takoz koymuş olunca. Birileri tarım ilçe müdürlüğüne izinsiz ilac yapıyor, satıyor diye şikayet etmişler. mesele anlaşılıncada seninle tanışmak istedik felan filan demişler, konu kapanmış. Ama ahdim var, bütün Türkiye ögrensin, akrabalarımdan çok kişiyi babamı kanserden kaybettim diyor.
Neyse, ben bu yaptıgınız ilactaki etken madde sakın Sodium dicotyl olmasın dedim.
Hayır. kesinlikle Eşek Kekiğidir, bunu hayvan bile yemez o kadar acıdır..
Ben Sude-Octili Pro. Dr. Oktay Yegen hocadan sonra haricen araştırıp koydum dedi.
Mayıs ayında yeni mahsül kekikler toplanınca bana malzeme tedarigi noktasında yardımcı olacagını söyledi.
Ben şimdiye kadarki yazdıklarımda, yapmak istediğim şeyi tanıma adına ve içindeki muhtemel maddeler hakkında eksikte olsa fikir sahibi oldum, ögrendiklerimi yazdım, Yapmak isteyenler videoyu seyredip mesajları baştan okusun, ilgili anahtar kelimerin hiç biri zehirli degil. İstedigimde bu zaten. Kısmetse aynen yapmak.(Sonraları bu ilaca Eugenol ilave etmek istiyorum. Bunun için Kekikli su kaynerken içine karanfil koyarım artık ne kadar ekstiresi gecer bilimesede illaki nisbet edecektir)
Malzemeleri tedarik planım ve Teori tamam, bundan sonrası icraat ve inşaAllah başarı. Selam ve dua ile..

Kumdereli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön