View Single Post
Eski 25-11-2016, 21:10   #242
cundar
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi suplilumas Mesajı Göster
@cundar
Eski yazıları oku forumda kim ne yazmışsa hepsini. Bu kütükleri bu kadar nemde tutmana gerek yok. Daha önce çok şey yazıldığından okursan bir çok sorununu çözeceksin. Sen şu an mantar değil küf ve böcek yetiştiriyorsun.
Haklısin nemlendirmeyi birkac gundur azalttım kurtcuklar azaldı fakat kaybolmadı bir mantar zararlısi olabilirmi diye düşündün kurtcuklar icin

Okumadıgim yazı kalmadı mantarlar ilgili forumda
Suplilumas üstadım özellikle senin tüm paylasimlarini okudum agarda spor ekiminden miseli almaya kadar hemen hemen hepsini
fakat kütük için paylaşımlar oldukça az geçen sene dahada azdi nemlendirme makinası ile nemlendirme istedim 85_90 nem eldeedebilmek için

Kütükleri ekimim senesi olmasına az kaldı hemen hemen pimlerde %50 düşük yapsada her hafta 5-6 kg toplayıp yedim dağıtım son bir aydır.
Simdilerde hava 15 derece civari fakat benim mantar türünü 25-30 dereceye uygun olanı

Pimler geliyor ama eskisi gibi 3 günde olmuyor artık 1 haftada oluyor ısıtma olayı için nasıl ekonomik bir şey yaparım diye dusunuyorum

Geçenlerde aklıma akvaryum geldi 50ila 80 litre su alan bir akvaryumu mantarları olduğu yere koyup akvaryum ısıtıcısı 28veya 30 dereceye ayarlayıp buharlasan su ile nemlendirme ve ısıtmayı bu şekilde halletmeye düşündüm malzemeler tamam günahları koyvermedi o sekilde duruyor

cundar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön