View Single Post
Eski 24-11-2016, 11:38   #30
Wearyfeat
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi EKOLOJİİ Mesajı Göster
arkadaş 6000 m2 yerimizin dört tarafını çam,çınar,ladin,sedir, selvi tarzı ağaçlarla donatmak istiyorum.orman şefliğinde bu ağaçlar ucuz fiyata alınabiliyo. Öncelikle (burası yeri değil biliyorum) 1)Böyle bir fikir saçmamı olur 2)Saçma değilse bu tarz fidanların dikim aralığı ne olmalıdır? teşekkürler
selvi fazla enine büyümüyor.şöyleki.bahçemde 35 40 senelik selviler var.bazıların araları bir metre bile yok.ama hiçbir sıkıntı olmamış bu zamana kadar.arada bir alt kısımlarını budayıp odun ediyorum.birbirleriyle çok yakın oldukları için çok güzel bir görüntü oluşturuyor.fakat doğuda olanlar sabah güneşini engelliyor.kışın güne daha açılı geldiği için evin bir kısmı hiç günes almıyor.selvi konusunda uzman sayılırım.yıllardır ekerim.3 metre 4 metre çelik alın.büyümesini daha az beklersiniz.gidin normal yetişkin bir selviyi budayın.uyanmaya başlamadan dikin.erafınada kazıklar çekıp tabanını hareket edemeyecek bir konuma getirin.bazıları diyor 30 santimle başlayın 1 metre dikin.yoksa tutmaz.sahsen ben 4 metrelik çelikler diktim.hiç fire vermedim.parasız temin edebilirsiniz işin özeti selviyi

Wearyfeat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön