View Single Post
Eski 07-11-2016, 17:29   #1026
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Yeni edindiğim sümbülteber

Geçen sene Sn. telato arkadaşımız (pembe renkte olduğu düşünülen) bana bir yavru soğan gönderdi,
dün toprağını ve saksısını değiştirmek istedim.

Soğan çok güzel gelişmiş, irileşmiş ve 8 tane de yavru yapmış, yavruları anneden ayırmadım
anneden biraz daha beslensinler diye ve öylece toprağa diktim.

Bu gün kafama takıldı... acaba yavruları anneden ayırsa mıydım,
yavruları beslemekle uğraşırken bu durumda çiçek açar mı
açmaz mı ikilemdeyim şu an.

Yavrular daha çok küçük olduğu için anneden ayırmak istemedim,
tecrübeli arkadaşlardan ricam acaba ayrılması mı gerekiyordu,
yoksa ben doğru mu düşünmüşüm? beni bilgiledirirlerse sevinirim,
şimdiden teşekkürler.

Eklenti 599817
Sn. Akçabardak;

Olay düşünce boyutunu geçti. Gerçek hale geldi. Ben yeteri kadar bakamadım sanırım. Benim soğan küçük kaldı. Arkadaşımızdaki soğan maşaallah ne kadar güzel büyümüş. Çiçek bile açmış. Yavrular bile yetişkin hale gelmiş. Gelecek yıl muhtemelen hepsi açar.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ;

Sayın telato'dan 2 sene önce gelen pembe sümbülteberimiz merakla beklediğimiz çiçeğini açtı. Rengi pembe:D Katmerli ve oldukça güzel kokuyor. Koku yoğunluğu olarak beyazdan bir fark göremedim ben.

Yalnız alt katlardaki tomurcuklar açılamadan kurudular. Belli bir seviyeden sonrası ise şu anda açmaya devam ediyor.
[ATTACH
632138[/ATTACH]

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Düşündüm, bakındım gözüme oklava ilişti. Kıyaslama için. Kendisi 67 cm geliyor. Sümbülteberin çiçek sapıyla da aynı boyda.

Eklenti 632341

Çiçek büyüklüğü için de 1 TL kullandım. Oğuz Kağan "anne ben tutiyim" diyince parayı eline verdim, biraz acemice tuttu ama teyzesi idare ediver. Çiçek 1 TL'den oldukça büyük geldi, ben de şaşırdım, sayende hiç dikkat etmediğim bir konuda farkındalık oluştu.

Eklenti 632342

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön