View Single Post
Eski 02-11-2016, 09:56   #41
sokaklambasi
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2016
taşınmaz olarak 5 dönüm altında yere hiçbir konut yapılamaz 5 dönümden küçükse illede betonarme derseniz tarımsal amaçlı yapı olmalı bunlarda mantar üretim yeri ahır ve çoban barınağı gibi

diğer seçenek ise taşınmaz bunları yapmak kanunen yasak değil dikkat etmesi gereken nokta yapının taşınır olması gerekir beton vs. kullanılmamalı bu yapıya bakıldığı zaman burada kalıcı değil bir süre sonra kaldırılabilir görünmeli buda temelsiz konteyner ağaç ev vs. olabilir

ama belediyeler bunuda sıkıntı yapıyolar neden çünkü bunlardan para kazanamıyolar belediyenin tek derdi paradır. gelir tutanak yazar gider bir süre sonra ercümen kararını evine gönderir işte yapmanız gereken bundan sonrası ercümen kararına 60 gün içinde itiraz hakkınız var gider mahkemeye ben burada bina nitelikli yapı değil baraka nitelikli yapı yaptım der keşif istersiniz bilirkişi gelir bakar temelsizse davayı kazanırsınız çünkü kanunda bir yapı birde binanın tanımı yapılmış yapıya taşınır binaya kalıcı demiş ve bina yapmak yasaktır demiş. yapı yapmak yasak değil

sokaklambasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön