View Single Post
Eski 31-08-2007, 14:22   #82
ali boztepe
Yeni Üye

ali boztepe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2006
Bambu hakknda...

Arkadaşlar merhaba, Bursa Correfour magazası içersinde, hemen giriş kısmında yetiştirildiğini gördüğüm Bambulardan mağaza müdüründen binbir rica ile iki adet bambu fidan aldım.İnanın almak için iki yıl uğraştım.Epey araştırmalarıma rağmen bulamamış Carrofour'da görünce gözlerim parlamış ve almak için binbir rica istek ile sonunda ele geçirmiştim.Ayrıca aldığım Bambunun hangi cins Bambu olduğunu da bilmiyorum,bilgilendirirseniz mutlu olur teşekkürlerimi sunarım efendim.
Buradan ayrıca Bursa Carrofoura müdürüne teşekkürlerimi iletiyorum.
Arkadaşlar,Forumda Bambu hakkında o kadar tehlikel konuştunuz ki,ben adeta korktum!
Ben Karadenizliyim.
Arazime götürüp,daha çok süs bitkisi olarak veya farklı bir bitki türü olarak yetiştirmek istemiştim,çünkü dünyada yetişen farklı tüm yeşile karşı müthiş bir ilgim var.
Ancak tekrar belirtmeliyim ki,sizler böyle bilgiler verince bizim Fındık bahçeleri elden gidecek diye, samimi olarak belirtmeliyim ki korktum!
Şimdi soruyorum:
Ben Bambuyu karadenize veya herhangi bir bölgemize götürmiyeyim mi?
Dere yataklarına dikmeyi veya sele karşı bir perde engel oluşturmayı düşünmüştüm,yararı olurmu? Yoksa ordaki tüm bitkileri yok eder mi?
Ayrıca bir ricam daha olacak: Sekoya ağacı karadeniz ikliminde yetişirmi?
Saygılarımla.

ali boztepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön